Zimní přikrmování ptáků na pozemku

10.01.2022

• Domů
  • Zimní přikrmování ptáků na pozemku

Zimní přikrmování ptáků na pozemku

10.01.2022

I letos se děti ze školní družiny zapojily do zimní péče o ptáky, kteří se naučili navštěvovat školní pozemek.

Nejprve jsme si povídali o potřebě přikrmovat drobné ptáky v zimním období. Dozvěděli jsme se, co vše do krmítek i pod ně na zem můžeme připravit, a také jsme si připomněli, co naopak v žádném případě do krmítek nepatří! Řekli jsme si i o možnosti přenosu chorob u ptáků a o nutnosti krmítka čistit, aby ptáci v našem okolí zůstali pokud možno zdraví! A čištění krmítek usnadňuje i použitý materiál, ze kterého i letos vyrobili krmítka členové přírodovědného kroužku ANAX (více ZDE). I toto byl důvod, že jsme se zmínili také o problematice plastových odpadů.
Po úvodním povídání jsme vyrazili přímo ke krmítkům, abychom ptákům dosypali suchá semena i zavěsili pár jablek.

Jen jsme měli drobný problém. Nevydrželi jsme dostatečně potichu, tak jsme viděli jen pár ptáků vysoko v korunách, a ti, stejně jako dva kosi, kteří byli opodál, uletěli. Někteří jsou tedy odhodláni vyrazit sem na pozorování pěkně v tichosti v rámci procházky s rodiči. Klidně přijďte, jste vítáni, a můžete s sebou vzít i něco málo do krmítek.

(autoři foto: T. Hlaváček, J. Zapadlová)

Nové články

První pomoc

Dnes se z učebny přírodopisu ozýval silný křik!

17.05.2022

Poznávání organismů

Školní kolo soutěže proběhlo opět na školním pozemku.

16.05.2022

Čeština v 6.A

Výuka dnes proběhla venku v přírodě.

Noční pozorování na pozemku

Při příležitosti přespání přírodovědného kroužku ANAX ve škole, proběhlo na pozemku ...

22.04.2022

Velikonoční dílnička

Po dvouleté pauze se letos mohla opět uskutečnit Velikonoční dílnička.

13.04.2022

Zápis do prvních tříd - Ukrajinci

- od 13.30 hodin v ředitelně školy

16.05.2022

Schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků

- od 16.00 hod v budově 1. stupně

Testování ČŠI

- testování 9.A

Testování ČŠI

- testování 9.B

Projekt SPOLU

- projekt k ekologicko-terénnímu cvičení - pro 6.roč.

13.05.2022

© ZŠ Smiřice | Všechna práva vyhrazena | Zásady ochrany osobních údajů (GDPR) | Prohlášení o přístupnosti

seo&grafika: Studio Kružítko | engine: SpeedWeb