logo

Zájezd na sever Čech a do Drážďan

15.05.2019 

  • Domů
  • Zájezd na sever Čech a do Drážďan
https://www.zs-smirice.cz//public/galerie/uf/2018I19/2019_05_Drazdany

Zájezd na sever Čech a do Drážďan

15.05.2019

Ani letos jsme nemohli vynechat náš tradiční třídenní zájezd pro druhý stupeň.

Zamířili jsme na sever Čech a k našim německým sousedům.

První den nás hned po cestě strašilo počasí a všichni jsme doufali, že se na nás sluníčko aspoň na chvíli usměje. Naše první zastávka byla v Lindavě. Navštívili jsme sklárnu Ajeto Glass, pozorovali jsme pečlivou práci sklářů, a nakonec jsme si mohli vyzkoušet vyfouknout svou vlastní vázičku.

Naše cesta pokračovala směrem k Mezním Loukám, kde jsme započali naši turistickou část výletu. Projeli jsme se loďkách soutěskami po řece Kamenici, kde jsme potkali vodníka, skalního chameleona nebo třeba anakondu. Obdivovali jsme nádhernou přírodu, jen počasí nás neustále zlobilo. Kvůli dopolednímu sněžení jsme se tedy nemohli vydat na Pravčickou bránu a jeli jsme se ubytovat do kempu v Kytlicích. Vytápěné chatky a teplá večeře nás zahřály a mohli jsme se těšit na další zážitky.

Druhý den jsme brzy ráno vyjeli k německým hranicím. Velmi nás uchvátilo historické centrum Drážďan a také jízda vláčkem po velkém parku, skrytém uprostřed města. Stupně na teploměru moc nevystoupaly, ale naštěstí za celý den nespadla ani kapička. Nemohli jsme také vynechat nedaleký zámek na břehu Labe Pillnitz spolu s nádhernými zahradami. Cestou zpět do České republiky jsme se ještě stavili na překrásné Panské skále, kde jsme si zavzpomínali na pyšnou princeznu.

Velice to uteklo a před námi byl už poslední den. Všichni jsme splnili povinnost správného Čecha a vystoupali na horu Říp, kde nás čekala prohlídka rotundy sv. Jiří. Poté jsme přejeli do blízkého Mělníka, kde jsme se podívali nejen na soutok Labe s Vltavou, ale i v podzemí na nejširší studnu v republice. Celým zájezdem nás provázely zajímavé informace od paní učitelky Čermákové, ale také „diskotéka“ deváťáků. Nesmíme ani zapomenout na paní učitelky Michálkovou a Hronešovou, které nás také provázely a měly stále skvělou náladu. Byly to opět krásné tři dny, které jsme si společně moc užili.

Tereza Bednářová a Gabriela Paulusová, žákyně 9.A

(autorky foto: L. Čermáková, E. Michálková)

Nové články


Smiřice berou škole jednu z jejich předností
Smiřice berou škole jednu z jejich předností

Tou je školní pozemek, který již spoustu let slouží výuce.

20.10.2020


Netradiční návštěva
Netradiční návštěva

Sice malá, ale potěšila.

09.10.2020


Povrch těla obratlovců
Povrch těla obratlovců

V 8.B proběhla hodina přírodopisu tak trošku na živo!

10.09.2020


Dobrovolná výuka
Dobrovolná výuka

Po dlouhém uzavření školy se část žáků vrátila do lavic.

30.06.2020


Úlovky našich soutěžících
Úlovky našich soutěžících

Pojďte se podívat, co v naší přírodě objevili soutěžící v poznávačce.

24.06.2020


Aktuality


DISTANČNÍ VÝUKA

Upřesnění informací vzhledem k současné situaci.

Doposud využívali vyučující ke komunikaci s žáky a rodiči především program Bakaláři. Ten bude využíván beze změn i nadále.

Navíc chystáme ke spuštění on-line výuku pomocí aplikace Teams. V současné době třídní učitelé rozeslali, či rozešlou, žákům přihlašovací údaje. Stručný návod k přihlášení naleznete ZDE. Postupně tak budou jednotliví vyučující navazovat kontakt se třídami a skupinami, např. jazykovými, pomocí této aplikace.

Pro správný chod doporučujeme nainstalování aplikace Teams, případně Teams otevírat přes nejnovější verzi prohlížeče Microsoft Edge.

Vzhledem k tomu, že škola čeká na dodání odpovídajícího technického vybavení, předpokládáme, pokud bude distanční výuka trvat i nadále, plné spuštění on-line výuky přes Teams začátkem listopadu.

20.10.2020


Obědy v době distanční výuky

Vzhledem k uzavření škol od středy 14.10.2020 byly všem žákům 1. stupně odhlášeny obědy na St 14.10. až Pá 16.10. Žáci však mají nárok na dotované obědy. Pokud chcete obědy přihlásit, kontaktujte paní vedoucí Ilonu Hažovou na email hazova@zssmirice.cz.
Žáci 2. stupně si zařídili volbu ve škole.
Obědy na týden od pondělí 19.10.2020 si objednejte přes internet!
Výdej pro zaměstnance a žáky: 11.30 - 12.00 hodin

Cizí strávníci si v době distanční výuky mohou obědy pouze vyzvednout a odnést s sebou!
Výdej pro cizí strávníky: 11.00 - 11.30 hodin

Sledujte případné změny.

13.10.2020


DISTANČNÍ VÝUKA

Nařízením vlády bude v období 14.10.2020 až 23.10.2020 probíhat výuka na prvním i druhém stupni základních škol distančně.

Žáci zůstávají doma, pro komunikaci bude využíván program Bakaláři.

Žádost o ošetřovné: Aktuálně platí standardní podmínky nároku na ošetřovné. Zažádat o něj může rodič dítěte ve věku do 10 let na dobu devíti dnů (v případě samoživitele 16 dnů), přičemž výše ošetřovného činí 60 % mzdy, respektive denního vyměřovacího základu. Žádost vydává na požádání škola.
V Poslanecké sněmovně je návrh na krizové ošetřovné, mohou tedy nastat změny. (Více článek z 13.10.2020 na penize.cz)

13.10.2020


STŘÍDAVÁ VÝUKA

- v období od pondělí 12.10.2020 do pátku 23.10.2020 bude probíhat na druhém stupni základních škol střídavá výuka, výuka prvního stupně pokračuje beze změn
- od pondělí 12.10. do pátku 16.10. bude výuka ve škole pro 6.A, 7.A, 8.A a 9.A (třídy 6.B, 7.B, 8.B a 9.B zůstávají doma, mají distanční výuku)
- od pondělí 19.10. do pátku 23.10. bude výuka ve škole pro 6.B, 7.B, 8.B a 9.B (třídy 6.A, 7.A, 8.A a 9.A zůstávají doma, mají distanční výuku)

09.10.2020


Školská rada

Končí funkční období Školské rady. Více informací v Bakalářích na nástěnce školy.

08.10.2020


© ZŠ Smiřice | Všechna práva vyhrazena | Zásady ochrany osobních údajů (GDPR) | Prohlášení o přístupnosti

seo&grafika: Studio Kružítko | engine: SpeedWeb