Ostrůvek přírody ve městě

• Ostrůvek přírody ve městě

Ostrůvek přírody ve městě

21.07.2021

Ano, tím školní pozemek jistě je. A dnes již certifikovaným.

Díky rozvolnění protiepidemických opatření se zde mohly uskutečnit i některé akce plánované ve výuce i mimo ni. Z těch významnějších připomeňme vstupy do výuky ekosystémů v šestém ročníku, stavby těl rostlin v sedmém ročníku, vstup do ekologických praktik v devátém ročníku a v témže ročníku i výuku pěstitelských prací.
Po roční přestávce, kdy se soutěž konala distančně přes webové stránky školy, se na pozemek vrátilo i školní kolo poznávání organismů. Letos výjimečně z časových důvodů proběhlo poznávání rostlin i živočichů současně. Ale i tento způsob se osvědčil a zvažujeme, zda ho neponechat i do budoucích let.
Významnou událostí byla certifikace pozemku na Přírodní zahradu, kterou zařídila a škole darem věnovala paní Olga Špačková. Tato certifikace nás nejen těší, protože je potvrzením, že se jedná o biologicky cenné území, ale zároveň nás zavazuje minimálně k udržení stávajících hodnot. Samozřejmě je možný a žádoucí další rozvoj podporující život organismů na pozemku. Děkujeme.
Za podporu školního pozemku se v proběhlé podpisové akci postavilo 718 lidí, z toho 82 ze Smiřic a 13 z Holohlav. Ale i pod hlavičkou dalších měst se skrývá část lidí s pevnou vazbou na Smiřice (bývalí žáci, bývalí občané, ...). I vám všem patří dík za zájem o zachování přírody na tomto místě.

A pokud chcete nahlédnout na pozemek na sklonku jara a v létě, podívejte se na přiložené fotografie.

(autor: Tomáš Hlaváček)

Nové články

Zimní přikrmování ptáků na pozemku

I letos se děti ze školní družiny zapojily do zimní péče o ptáky, kteří se naučili ...

10.01.2022

Perníčkování v 1.A

Pracovní činnosti provoněné vánočním kořením … skořicí a hřebíčkem… sen?

09.12.2021

Výměna antény internetového připojení

Zastaralou, poničenou a pomalou anténu nahradila nová.

07.12.2021

Při hodině s mobilem v ruce?

Ano, při některých hodinách je to žádoucí!

18.11.2021

Slavnostní předávání Slabikářů 1.A

Dnes se v Erbovním sále uskutečnilo slavnostní předávání Slabikářů.

16.11.2021

Pohádky z našeho statku

- divadelní představení pro 1.- 3. ročník - tělocvična školy

Divadelní učebnice