Ostrůvek přírody ve městě

• Ostrůvek přírody ve městě

Ostrůvek přírody ve městě

21.07.2021

Ano, tím školní pozemek jistě je. A dnes již certifikovaným.

Díky rozvolnění protiepidemických opatření se zde mohly uskutečnit i některé akce plánované ve výuce i mimo ni. Z těch významnějších připomeňme vstupy do výuky ekosystémů v šestém ročníku, stavby těl rostlin v sedmém ročníku, vstup do ekologických praktik v devátém ročníku a v témže ročníku i výuku pěstitelských prací.
Po roční přestávce, kdy se soutěž konala distančně přes webové stránky školy, se na pozemek vrátilo i školní kolo poznávání organismů. Letos výjimečně z časových důvodů proběhlo poznávání rostlin i živočichů současně. Ale i tento způsob se osvědčil a zvažujeme, zda ho neponechat i do budoucích let.
Významnou událostí byla certifikace pozemku na Přírodní zahradu, kterou zařídila a škole darem věnovala paní Olga Špačková. Tato certifikace nás nejen těší, protože je potvrzením, že se jedná o biologicky cenné území, ale zároveň nás zavazuje minimálně k udržení stávajících hodnot. Samozřejmě je možný a žádoucí další rozvoj podporující život organismů na pozemku. Děkujeme.
Za podporu školního pozemku se v proběhlé podpisové akci postavilo 718 lidí, z toho 82 ze Smiřic a 13 z Holohlav. Ale i pod hlavičkou dalších měst se skrývá část lidí s pevnou vazbou na Smiřice (bývalí žáci, bývalí občané, ...). I vám všem patří dík za zájem o zachování přírody na tomto místě.

A pokud chcete nahlédnout na pozemek na sklonku jara a v létě, podívejte se na přiložené fotografie.

(autor: Tomáš Hlaváček)

Nové články

Sportovní dny - 1. stupeň

Dne 24. 6. 2022 proběhly na 1. stupni sportovní dny zaměřené na atletiku.

27.06.2022

Práce žáků - Základy fotografování 8. ročník

Malá ochutnávka toho, co jsme se naučili.

23.06.2022

Divadelní představení žáků 8.A

„Maruško, běž do lesa a dones mi jahody,“ pravila Holenka.

20.06.2022

Fyzikální pokusy v 6. třídě (hustota látek)

Během školní roku jsme si výuku fyziky oživili přínosnými pokusy.

15.06.2022

Den převleků

Konec školního roku jsme si zpestřili vyhlášením Dne převleků.

14.06.2022

Vystoupení pro rodiče

- vystoupení pro rodiče žáků 2.B - od 16.00 do 17.00 hodin v učebně

Pobyt v přírodě