Ekopobyt v Horním Maršově

• Ekopobyt v Horním Maršově

Ekopobyt v Horním Maršově

08.11.2021

Biodiverzita, ekosystém – to jsou pojmy, které našim sedmákům nejsou cizí.

V týdnu od 8. do 12. listopadu 2021 se totiž zúčastnili ekologického terénního cvičení ve Středisku ekologické výchovy SEVER v Horním Maršově.
Během pobytu se žáci obou sedmých tříd učili vzájemné komunikaci a spolupráci, naslouchat jeden druhému, vzájemně se respektovat.
Simulační hry Jezero a Tetřívek nutily děti uvažovat ekonomicky i ekologicky – vydělávat peníze a zároveň chránit přírodu kolem sebe.
Jedno odpoledne sedmáci obuli rybářské holínky a zkoumali kvalitu vody v potoce. Velkým zážitkem byl i pobyt v nočním lese, kdy v naprosté tmě poslouchali zvuky lesních živočichů i hluk praskajících větviček.
Největší dojem asi zanechala procházka Obřím a Modrým dolem. Sluníčko rozzářilo zasněženou Sněžku, která vypadala jako cukrová homole.
Některé děti poprvé jedly brambory na loupačku s tvarohem. I ostatní pokrmy od regionálních dodavatelů chutnaly výtečně.
Poslední večer žáci popustili uzdu své fantazii a divadelními scénkami pobavili své spolužáky.
Všichni se vrátili nadšení a plní dojmů. V kufrech si vezli dárečky pro své rodinné příslušníky – vlastnoručně vyrobené náušnice pro maminky, pevné lněné provázky a dřevěné knoflíky pro tatínky, hračky z plstěné vlny pro sourozence.
Z týdenního společného pobytu si přivezli také poznání, že spolužáci z vedlejší třídy jsou moc fajn a že čas společně strávený byl velice příjemný a milý.

(autorka foto: Eliška Michálková)

Nové články

Zimní přikrmování ptáků na pozemku

I letos se děti ze školní družiny zapojily do zimní péče o ptáky, kteří se naučili ...

10.01.2022

Perníčkování v 1.A

Pracovní činnosti provoněné vánočním kořením … skořicí a hřebíčkem… sen?

09.12.2021

Výměna antény internetového připojení

Zastaralou, poničenou a pomalou anténu nahradila nová.

07.12.2021

Při hodině s mobilem v ruce?

Ano, při některých hodinách je to žádoucí!

18.11.2021

Slavnostní předávání Slabikářů 1.A

Dnes se v Erbovním sále uskutečnilo slavnostní předávání Slabikářů.

16.11.2021

Pohádky z našeho statku

- divadelní představení pro 1.- 3. ročník - tělocvična školy

Divadelní učebnice